Iğdır Üniversitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü İmzalandı

Iğdır Üniversitesi ve Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi) arasında sosyal ve bilimsel işbirliği yapılmasına ilişkin protokol imzalandı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın makam odasında gerçekleştirilen protokol imza törenine; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ve Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Vedat Ali Karasu katıldı.

Rektör Alma “İlimizdeki kamu kurumları ile işbirliğimiz devam edecek”

Üniversite ve kamu kurumları işbirliğini çok önemsediklerini belirten Rektör Alma,  Protokole ilişkin yaptığı açıklamada; Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesindeki personellerin hizmet içi eğitimle geliştirilmesi, eğitim alt yapısının iyileştirilmesi, Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin Üniversitemiz kütüphane, laboratuvar, sosyal tesislerden faydalanmalarının önemine vurgu yaparak Üniversitemiz bünyesinde uygun görülen şartlarda uzmanlık eğitimleri verilmesinin gerekliliğine dikkat çekti.

Rektör Alma, gösterdikleri yakın ilgi ve işbirliği için İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’e ve Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Vedat Ali Karasu’ya teşekkürlerini iletti

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 22 Ekim, 2019
  • Görüntülenme Sayısı: 438
Yazdır: