Iğdır Üniversitesi Öğrencileri, Köy Köy Gezerek Miniklerin Gönüllerine Dokunuyor!

Köy okullarını gezen öğrencilerimiz, sosyal sorumluluk projesi kapsamında miniklere unutamayacakları hatıralar bırakıyorlar.

Üniversitemiz Gönüllü Yardımlaşma ve Dayanışma Topluluğu (GÖYAP) üyeleri ve sosyal sorumluluk dersi alan öğrencilerimiz köy okullarını ziyaret ederek çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyorlar.

Palyaço ve Şirin Baba kıyafetleri giyen üniversite öğrencileri, gün boyunca sınıfta ve okul bahçesinde şarkılar eşliğinde köy çocuklarıyla oyunlar oynuyorlar.

Miniklere balonlar da götüren üniversite öğrencileri, ayrıca hayvan sevgisi konusunda da farkındalık oluşturacak etkinlikler düzenliyorlar.

Projeye ilişkin bilgi veren GÖYAP Topluluğu Başkanı Kıyasettin Eren, “Projemiz kapsamında ilk olarak Karakoyunlu’ya bağlı Koçkıran köyüne gittik. Burada ilkokul öğrencileri ile bir araya gelerek çeşitli oyunlar oynadık ve onlara unutamayacakları hatıralar bıraktık. Ayrıca minikleri hayvan sevgisi konusunda da bilinçlendirecek etkinlikler yaptık. Daha sonra ise Tuzluca’ya bağlı Pirli Köyü’nü ziyaret ettik. Pirli köyü ziyaretinde bize “Mutluluk Vagonu” adlı sivil toplum kuruluşumuz da eşlik etti. Bu köyümüzde ise öğrencilerimize ilk kez drone kullanma deneyimi yaşattık ve minikler, Üniversitemizin aracı ile köy gezisi yapma fırsatı buldular.” dedi.

Projeyi ilerleyen süreçte daha fazla yaygınlaştıracaklarını ifade eden Eren, “Iğdır’da gezilmedik köy bırakmayacağız. Miniklerin gönüllerine elimizden geldiği kadar dokunmaya çalışacağız.” diyerek sözlerine son verdi. 

 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 17 Ocak, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 796
Yazdır: