Iğdır Üniversitesinde “Toplumsal Hayatta Kadın” Paneli Düzenlendi

Iğdır Üniversitesinde, 8 Mart Kadınlar Günü münasebetiyle “Toplumsal Hayatta Kadın” paneli düzenlendi.

Iğdır Üniversitesi Anlaşmazlık Çözümü ve Birlikte Yaşama Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi (ANLAŞ-MER) ile Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Başkanlığı iş birliğiyle düzenlenen “Toplumsal Hayatta Kadın” paneli, Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleşti. Panele; İİBF Dekan Yardımcısı ve ANLAŞ-MER Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ali Kuyaksil, Iğdır Üniversitesi akademisyenleri ve öğrenciler katıldı.

Moderatörlüğünü, ANLAŞ-MER Müdürü ve İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Recep Gülşen’in yaptığı panelin konuşmacıları; Avukat Senem Önder Özbakır, Vaize Kudret Koçyiğit, Sosyal Hizmet Uzmanı Özlem Sarıkaya ve Kadın Girişimci Kardelen Köroğlu oldu. Prof. Dr. Gülşen’in açılış konuşmasının ardından; Avukat Senem Önder Özbakır, “Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği ve Kadına Yönelik Şiddet” Vaize Kudret Koçyiğit, “İslam’da Kadının Önemi ve Hakları” Sosyal Hizmet Uzmanı Özlem Sarıkaya, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün Kadına Yönelik Çalışmaları” başlıklı konuşmalarını yaptı. Kadın Girişimci Kardelen Köroğlu da, iş hayatında kadın olmakla ilgili tecrübelerini paylaştı. Konuşmalardan sonra, katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı.

“Toplumsal Hayatta Kadın” paneli; İİBF Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Kuyaksil'in, ANLAŞ-MER Müdürü Prof. Dr. Recep Gülşen'e; Prof. Dr. Recep Gülşen'in ise, konuşmacılara teşekkür belgeleri takdim etmesiyle son buldu.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 06 Mart, 2020
  • Görüntülenme Sayısı: 1005
Yazdır: