İlahiyat Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi 2022-2023 öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Nirvana Düğün Salonu’nda düzenlenen törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Gülşen, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senayi Dönmez,  fakülte öğretim üyeleri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende bir konuşma gerçekleştiren Rektör Alma, mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

Rektör Alma konuşmasını “Fakültemiz yaptığı çalışmalar ve verdiği eğitimler ile Türkiye’nin sayılı İlahiyat Fakülteleri arasında yer alıyor. Çok deneyimli hocalarımız tarafından iyi eğitimler veriliyor. Buradan mezuniyetiniz ile birlikte Iğdır Üniversitesinin birer temsilcisi oluyorsunuz. Ayrıca daha önemlisi İslam’ın temsilcileri olacaksınız. Hayatınız ile bunu gösterecek ve yaşatacaksınız. Hepinizi tekrardan tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.” diyerek tamamladı.

Günün anlam ve önemine yönelik konuşmaların ardından ilahi dinletisi ve plaket takdimleri devam eden program, kep atma töreni ile sona erdi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 24 Mayıs, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 363
Yazdır: