Öğr. Gör. Elçin Telli Düzenlemiş Olduğu Serginin Kataloğunu Rektör Alma’ya Takdim Etti

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Seramik ve Cam Tasarımı Programı Öğretim Görevlisi Elçin Telli, düzenlemiş olduğu ''Seramiğim Ağrı Dağı'nda'' adlı serginin kataloğunu Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma'ya takdim etti.

Denemeler, araştırmalar ve üretimlerin yaklaşık olarak iki yılda tamamladığı ''Seramiğim Ağrı Dağı'nda'' isimli sergi 23 Eylül 2020 tarihinde Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirilmişti. Sergisini üniversitenin isteği üzerine 9 Kasım 2020 tarihinde Iğdır Üniversitesi 2020-2021 Akademik Açılış Töreninde ikinci kez sergileyen Telli, Iğdır Merkez, ilçe ve köylerde yaptığı araştırmalar ile eskiden yapılan seramik üretimini canlandırmak amacıyla bu konu üzerine çeşitli fiziksel ve kimyasal deneyler yaparak makalelerini yayınladı. Özellikle Tuzluca bölgesi kırmızı toprağından yapılan tandırlar üzerine araştırmalarını yoğunlaştırdı. 

Kataloğun, sanatın kalıcılığını arttıran tarihe iz bırakan en önemli kanıtlardan biri olduğunu ifade eden Telli, düzenlemiş olduğu sergiye ait kataloğu Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya takdim etti. Rektör Alma'nın çalışmalarından dolayı kendisini tebrik etmesinin ardından ziyaret, hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 02 Nisan, 2021
  • Görüntülenme Sayısı: 344
Yazdır: