Rektör Alma’dan 19 Mayıs Mesajı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Alma, mesajında, gençlerin ülkenin geleceği için önemine dikkat çekerek, "19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Milli Mücadeleyi, büyük bir zaferle taçlandırarak tarihe adını altın harflerle yazdırmış bir milletiz. Milli bayramlar bizlere bu vatanın kolay kurtulmadığı, milletimizin zor şartlar altında zaferlerle dönmüş olduğunu hatırlatır. Milli Mücadelenin Ulu Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk: onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” sözleriyle 101 yıl önce vatanımızı gençlere emanet etmiş ve gençliğe verdiği değeri göstermiştir.

Gençlerimiz bu ülkenin geleceği için çok önemlidir. Bizlerde üniversiteler olarak verdiğimiz eğitimle bu ülkeye katkı sağlamak ve ülkemize artı değer katacak bireyleri yetiştirmek için her yıl daha da fazla çaba gösteriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyor, başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum" ifadelerini kullandı.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 19 Mayıs, 2020
  • Görüntülenme Sayısı: 114
Yazdır: