Rektör Alma’dan Rafine Tuz Üretim Tesisine ve Mire Bims İşletmesine Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan Saydam Kaya Tuzu Rafineri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketini ve Mire Bims işletmesini ziyaret etti.

Çalışmaları yerinde inceleyen Rektör Alma; tesislerin yıllık üretim ve satış faaliyetleri ilgili yetkililerden bilgi aldı. Rektör Alma daha sonra Iğdır Üniversitesinin de yer alacağı çeşitli projeler hakkında tesis yetkilileri ile istişarelerde bulundu.

Ziyaretin ardından kısa bir açıklamada bulunan Rektör Alma, akademi-üretici-sanayici iş birliğinin önemine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Biz daima üreticinin ve sanayicinin yanında yer alan bir üniversiteyiz. Zira bölgesel kalkınmanın akademi-üretici-sanayici iş birliğiyle olacağına inanıyoruz. Bu kapsamda paydaşlarımızla yakın ilişkiler geliştirmeye gayret gösteriyoruz. Bugün de ilimizdeki iki önemli üretim tesisini ziyaret ederek yetkililer ile bir görüşme gerçekleştirdik. Misafirperverliklerinden dolayı Saydam Kaya Tuzu Tesisi ve Mire Bims yetkililerine teşekkür ediyorum.”

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 21 Haziran, 2022
  • Görüntülenme Sayısı: 237
Yazdır: