Rektör Alma’dan Ramazan Bayramı Mesajı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Ramazan bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Rektör Alma mesajında; "On bir ayın sultanı” Ramazan ayını geride bırakmanın hüznü ile bayrama erişebilmenin mutluluğunu tüm İslam Âlemi olarak birlikte yaşamaktayız.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle ülke olarak geçen yıllardan farklı bir Ramazan ayı yaşadık. İftar sofralarında buluşamasak, yan yana olamasak da, gönül gönüle vererek Ramazan Ayı'nın maneviyatını doyasıya yaşadık.

Dünyada, ülkemizde ve şehrimizde yaşanan bu üzücü tabloya rağmen umudumuzu hiç kaybetmedik. "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" diyerek, üniversitemiz personellerinin ve hemşerilerimizin katkılarıyla hazırlanan gıda paketlerini ilimizde misafir olarak bulunan memleketlerine dönemeyen öğrencilerimize ulaştırdık. Tüm Ülkemizde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasının bizim için aynı zamanda bir başka bayramın habercisi olacağını da unutmayarak; güç birliğiyle, sabırla, anlayışla ve güçlü bir iradeyle bu zor günleri de atlatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta milletimiz olmak üzere, akademik ve idari personelimiz ile tüm öğrencilerimizin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve mutluluk dolu nice bayramlar dilerim." dedi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 23 Mayıs, 2020
  • Görüntülenme Sayısı: 203
Yazdır: