Rektör Alma, Iğdır’daki Kanaat Önderleri İle Bir Araya Geldi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’daki kanaat önderleri ile bir araya geldi.

Sedir odasında gerçekleşen ziyarette, Üniversitemiz öncülüğünde Iğdır ilinin gelişimine katkı sağlayacak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu ve görüşmeye katılan kanaat önderlerine, Üniversitemizin “Katma Değeri Tarımsal Ürünler” alanında gerçekleştirdiği projeler ile yakın gelecekte kurulacak SERHAT Teknopark’ın Iğdır’ın ekonomisine sağlayacağı katkılar hakkında bilgiler verildi.

Ziyarette, Iğdır’ın ve bölgenin gelişimine fayda sağlayacak her türlü projeye destek vereceklerini ifade eden kanaat önderleri, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Iğdır için sorumluluk almaktan çekinmeyeceklerini ifade ettiler. 

Ziyaretlerinden dolayı tüm kanaat önderlerine teşekkür eden Rektör Alma ise “Birlik ve beraberlik içinde ilimizi her yönüyle daha güçlü ve daha da güzel bir şekilde kalkındırmalıyız. Iğdır’ın imkânlarına baktığımız zaman çok daha iyi durumda olması gereken ve bunu hak eden bir şehir olduğunu görüyoruz. İnanıyorum ki sevgi dilini, adalet dilini kullanarak, şehrimizin dinamiklerini harekete geçirerek çok güzel projelere imza atacağız. Bugünkü nazik ziyaretleri için de şehrimizin önde gelen kanaat önderlerine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ziyaret, yapılan değerlendirmelerin ardından hediye takdimi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 14 Mart, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 457
Yazdır: