Rektör Alma, Jandarma Teşkilatı’nın 180. Yıl Kutlama Programına Katıldı

 Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Belediye Meydanında düzenlenen kutlama programına katıldı.

Programa Iğdır Valisi Enver Ünlü, Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı P. Albay Yılmaz Doğan, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, İl Jandarma Komutanı Hakan Başakçı, Cumhuriyet Savcısı Ercan Savaş, Baro Başkanı Av. Serkan Alakan, AK Parti Iğdır İl Başkanı Av. Ahmet Tutulmaz, Iğdır Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Akdeniz, askeri erkan, kurum müdürleri, protokol üyeleri, şehit aileleri ve gaziler ile teşkilat mensupları katıldı.

Programda İl Jandarma Komutanı Hakan Başakçı tarafından Atatürk büstüne çelenk sunuldu. Çelenk sunumundan sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı'mız okundu.
Iğdır Valisi Enver Ünlü, teşkilat mensuplarını tebrik ederek, ''Jandarma Teşkilatımızın 180’inci kuruluş yıl dönümünü kutluyor, vatanımızın güvenliği ve bekası için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum. Kahraman gazilerimize ise minnet duygularımı sunuyorum. Görevleri başında olan her kademedeki Jandarma Teşkilatı mensuplarına da görevlerinde başarılar diliyorum.'' dedi.

Kutlama programına katılan Rektör Alma daha sonra Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Iğdır Valiliği İl Jandarma Komutanlığı Sosyal Tesislerinde verilen kokteyle de katıldı. Program Jandarma tanıtım stantlarının gezilmesiyle sona erdi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 14 Haziran,2019
  • Görüntülenme Sayısı: 414
Yazdır: