Rektör Alma Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplantısına Katıldı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim başkanlığında gerçekleştirilen Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplantısına katıldı.

Iğdır Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve kurul üyeleri katıldı. Vali Sarıibrahim tarafından amacı; şehrimizin sanayisine ilişkin politika ve stratejileri belirlemek, sorunları tartışmak ve çözüm üretmek olduğu belirtilen toplantıda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ferdi Gürel de ilimizdeki sanayi sektörünün mevcut durumu hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantıda şu kararlar alındı; Covid-19 pandemisinin şehrimizin sanayi üretimi ve istihdamı üzerinde oluşturduğu etkilerin (fırsatlar ve tehditler) tespit edilmesi ve olumsuz etkilerinin azaltılması; normalleşme süreci sonrası için gerekli hazırlıkların değerlendirilmesi, il özelinde %77 olan mikro ölçekli işletmelerin küçük ve orta ölçekli işletmelere geçme süreçlerinde yaşanan sorunların tespit edilerek çözüm önerilerinin geliştirilmesi; il özelinde güçlü olunan “gıda ürünleri” ve “metalik olmayan mineral ürünler” ile “kauçuk ve plastik” sektörlerinin sorunlarının tespit edilmesi ve mevcut konumlarının korunarak geliştirilmesi için gerekli çalışmaların yapılması.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 06 Ocak, 2021
  • Görüntülenme Sayısı: 268
Yazdır: