Rektör Alma “Türk Mutfağı Haftası” Etkinliklerine Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, “Türk Mutfağı Haftası” etkinlikleri kapsamında Tuzluca’daki Tuz Dağı’nda düzenlenen programa katıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde düzenlenen “Türk Mutfağı Haftası” etkinlikleri çerçevesinde, Iğdır Valiliği ve Iğdır Belediyesi koordinesinde, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından Tuzluca ilçesindeki Tuz Dağı’nda tanıtım programı gerçekleştirildi.

Türk halk müziği konseri ve Kafkas dans gösterisiyle başlayan programda, Iğdır Valisi ve Belediye Başkanvekili Hüseyin Engin Sarıibrahim, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, İl Emniyet Müdürü Oğuzhan Yonca, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Necdet Karaca, Kültür ve Turizm İl Müdürü Nebi Işık ve diğer ilgililer stantları gezerek yemekler hakkında bilgi aldı.

Sarıibrahim, burada yaptığı konuşmada, etkinliğin yapıldığı Tuz Mağarası’nın Türkiye’de önemli turizm merkezi olma yolunda ilerlediğini belirtti.

Mağaraların sürekli tanıtımını yaptıklarını dile getiren Sarıibrahim, “Yöremizin kadınlarının yaptığı yemeklerin burada sergilenmesi bizlere ayrıca mutluluk veriyor. Kadın değiştikçe, kadın ürettikçe toplumun değişeceğine ve üreteceğine inanıyoruz. Bu manada kadınlarımızı destekliyoruz.” dedi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 24 Mayıs, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 224
Yazdır: