Rektör Alma ve Uşak Üniversitesi Rektörü Savaş, Üniversitemiz Birimlerinde İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın Üniversitemiz bünyesinde yer alan birimleri ziyareti esnasında kendisine eşlik etti.

TÜBA Asli Üyesi Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından düzenlenen “Üniversite Konferansları” kapsamında Üniversitemize bir ziyaret gerçekleştirdi.

Rektör Alma tarafından ilk olarak kahvaltı programında ağırlanan Rektör Savaş, ardından 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda "Batıyı Aydınlatan Doğu Bilimi" konulu konferans verdi.

İki isim daha sonra Karaağaç Kampüsü bünyesinden yer alan Kültürel Mirası Koruma Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÜMER) Müzesini, Sağlık Simülasyon Merkezini ve Hali Kilim Atölyesini gezdiler.

Program, Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü Gezisiyle Devam Etti

Karaağaç gezisinin ardından Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde incelemelerde bulunan ikili, burada bulunan birimleri ziyaret etti.

Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde yer alan Serhat Teknopark ile başlayan gezi programı, Araştırma Laboratuvarı Araştırma ve Uygulama Merkezi (ALUM), seyir tepesi ve Kampüs Cami ve Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi TÜBA köşesi ziyaretiyle tamamlandı.

Gezi sırasında Rektör Savaş’a, Rektör Alma ve görevli akademik personel tarafından projeler hakkında bilgi verildi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 18 Mayıs, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 424
Yazdır: