Üniversitemiz Cisco Networking Academy ile İş Birliği Anlaşması İmzaladı

Iğdır Üniversitesi ile bilgisayar ağları donanımı ve yazılımı üretimi konusunda dünyada önemli bir yere sahip olan Cisco firması arasında eğitim faaliyetleri kapsamında iş birliği anlaşması imzalandı.

İş birliği anlaşmasını imzalayan Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Halil Kayaduman’ın verdiği bilgiye göre; Üniversitemizde, Cisco Networking Academy'nin bir üyesi olarak temel seviyeden ileri seviyeye birçok teknik konuda hem yüz yüze hem de uzaktan eğitim yoluyla eğitimler verilebilecektir. Eğitimler sadece öğrenciler için değil, kamu ya da özel sektörde çalışan kişiler için de açılabilecektir. Eğitimlerde başarılı olan katılımcılar, Cisco Networking Academy Recognition Program tarafından tanınacak ve Cisco sınavları için indirim kazanabileceklerdir.

Cisco Networking Academy nedir?

Cisco Networking Academy, 1997'de Amerika Birleşik Devletleri’nde bilgisayar ağları konusunda eğitimler vermek üzere kurulmuştur. Networking Academy kursları 170'den fazla ülkede yılda bir milyondan fazla öğrenciye verilmektedir. Kurs programı kapsamında; Bilgisayar Ağlarının Temelleri, Siber Güvenlik, Switching, Routing, Bridging, Kablosuz Ağların Temelleri, Programlama, Nesnelerin İnterneti gibi konularda eğitimler verilmektedir.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 18 Kasım, 2020
  • Görüntülenme Sayısı: 252
Yazdır: