Üniversitemiz, Uluslararası Akademisyenleri Bünyesinde Ağırlamaya Devam Ediyor

Azerbaycan Devlet Petrol Ve Sanayi Üniversitesi Kimya Bölümü akademisyenlerinden Dr. Ögr. Üyesi Nermina Aliyeva, Üniversitemiz bünyesinde sürdürülen projeleri gözlemlemek ve ortak proje fikirleri oluşturmak amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret kapsamında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ile bir araya gelen Aliyeva, Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesinde üzerine çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İkili arasındaki görüşmede ortak proje ve iş birliklerinin geliştirilmesi ile teknoloji transferinin daha etkin bir şekilde kullanılması konularında da istişarelerde bulunuldu.

Aliyeva, ALUM’da Yapılan Çalışmaları İnceledi

Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Ramazan Erenler, Dr. Aliyeva ile yaptığı görüşmenin ardından kendisine  Araştırma Laboratuvarı Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni (ALUM) gezdirdi.

ALUM’da yürütülen deneysel çalışmalar ve laboratuvarımızın faaliyetlerini hakkında akademisyenlerimizden bilgi alan Dr. Aliyeva, ortaya koyulan çalışmaları çok beğendiğini ifade etti.

Iğdır Üniversitesinin son zamanlarda gerçekleştirdiği atılımları yakından takip ettiğini vurgulayan Dr. Aliyeva, tüm akademisyenlerimize başarı dileğinde bulundu. Dr. Aliyeva konuşmasının sonunda, kendisiyle yakında ilgilenen Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Ramazan Erenlere teşekkürlerini sundu.

Dr. Aliyeva’nın ziyareti hakkında açıklamalarda bulunan Dekan Erenler ise “Üniversitemizde uluslararası akademisyenleri ağırlamaya önem veriyoruz. Gerek onların deneyimlerinden faydalanmak gerekse onların bizim üzerinde çalıştığımız projeleri görmesi oldukça kıymetli. Bu tür ziyaretler üniversitelerin vizyonlarının gelişmesi için de büyük önem taşıyor. Bu vesileyle Azerbaycan Devlet Petrol Ve Sanayi Üniversitesi akademisyenlerinden Dr. Ögr. Üyesi Nermina Aliyeva teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ziyaret, gezi programının ardından başarı dilekleri ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sonra erdi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 10 Mart, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 233
Yazdır: