Üniversitemiz, Üsküp’te Düzenlenen Eğitim Fuarında Tanıtıldı

Üniversitemiz, Kafkasya Üniversiteler Birliği Derneği (KÜNİB-DER) tarafından Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti Üsküp’te düzenlenen eğitim fuarına katıldı.

Temel amacı, Kafkasya ve kardeş coğrafyalardaki paydaş ülkelerin sahip oldukları ortak mirastan yola çıkarak bu ülkelerdeki üniversiteler aracılığıyla geleceğe ışık tutacak bir vizyon belirlemek olan KUNİP,  ortak bilimsel çalışmaları kapsayan bir eğitim fuarı düzenledi.

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti olan Üsküp’te düzenlenen fuarda, Üniversitemizin de tanıtımı yapılarak katılımcılara çeşitli bilgiler paylaşıldı.

Ziyaretçilere verilen bilgilerde Üniversitemizin nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, kampüs imkânları, bilimsel araştırmaları, ulusal ve uluslararası başarıları paylaşılarak yükseköğretimde bir dünya üniversitesi olduğuna dikkat çekildi. Fuarda ayrıca Üniversitemizin yabancı uyruklu öğrencilere tanıdığı imkânlar ve öğrencilerin üniversitemizde öğrenim görebilmek adına yapacakları işlemler hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı. Öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan fuarda standımız, büyük beğeni topladı.

Rektör Erdem’den Standımıza Ziyaret

Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, Üniversitemizin standını ziyaret ederek bilgi aldı.

Özellikle Üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirilen bilimsel çalışmaları ve “Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler” alanındaki çalışmaları inceleyen Rektör Erdem, projelerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“KÜNİB, Bölgenin Geleceği İçin Önemli Misyon Üstleniyor”

Fuarla ilgili düşüncelerini dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, KÜNİB’in, bölgenin geleceği için çok önemli bir misyon üstlendiğini vurgulayarak üniversitelerin dünyaya açılarak farklı ülkelerdeki öğrenci ve personel için cazip birer eğitim yuvası olması gerektiğini ifade etti.

Son zamanlarda üniversitemizin de uluslararasılaşma alanında önemli adımlar attığını dile getiren Rektör Alma, bu tür organizasyonlar sayesinde hem ülkemizin hem de üniversitemizin daha tanınır hale geldiğini sözlerine ekledi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 23 Mayıs, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 179
Yazdır: