Üniversitemiz, Van ve Bitlis’te Düzenlenen “Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri”ne Katıldı

Iğdır Üniversitesi, üniversite adayı öğrencilerin tercih süreçlerine katkı sağlamak amacıyla Van Yüzüncü Yıl ve Bitlis Eren Üniversitesi öncülüğünde düzenlenen “Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri”ne katılım gösterdi.

27 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasındaki üniversite tercih dönemi nedeniyle çalışmalarına devam eden Üniversitemiz, Van ve Bitlis’te gerçekleştirilen tercih ve tanıtım günleri kapsamında düzenlenen fuarlarda yerini aldı.

Türkiye genelinden yaklaşık 16 üniversitenin yer aldığı fuarlarda Üniversitemizi temsil eden Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezî (KARMER) Müdürü Öğr. Gör. Hakan Güngör ve beraberindeki ekip, üniversite adayı öğrenciler ve standı ziyaret eden velilerin merak ettiği soruları yanıtlayarak bilgi paylaşımında bulundu.

Gerçekleştirilen tanıtım ve etkinliler ile yoğun ilgi gören standımızı öğrenci ve velilerin yanı sıra Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan da ziyaret etti.

“Üniversitemiz Her Alanda farkını Ortaya Koyuyor”

KARMER Müdürü Öğr. Gör. Hakan Güngör, Üniversitemizin tercih döneminde gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili bilgiler paylaşarak Iğdır Üniversitesinin her alanda farkını ortaya koyduğunu ifade etti.

KARMER Müdürü Güngör, “Üniversitemiz birçok alanda fark oluşturuyor. Özellikle fakültelerimizin yapmış olduğu projeler ve ihtisas alanımızdaki ses getiren yeni ürünler ile hem bölgesel kalkınmaya hem de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan bir üniversiteyiz. Bunun yanında açılan yeni bölümler ile gelişimimizi her geçen gün daha arttırıyoruz. Temel amacımız vatanını seven, vatanı için çalışan bir nesil yaratmak ve bunun için çalışmaya devam edeceğiz. “Öğrenci Dekanlığı tarafından sürdürülen çalışmalar ile öğrenci odaklı bir üniversite olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda bizden desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya teşekkür ediyorum.” diye ifade etti.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 02 Ağustos, 2022
  • Görüntülenme Sayısı: 477
Yazdır: