Üniversitemizde Ekoturizm Anabilim Dalı ve Yüksek Lisans Programı Açıldı

Iğdır Üniversitesinin Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde Ekoturizm Anabilim Dalı Kurulması ve Ekoturizm Tezli Yüksek Lisans Programı açılması yönündeki teklifi, YÖK tarafından kabul edildi.

Eğitim kalitesini yükseltmek ve nitelikli bilim insanları yetiştirmek adına çalışmalarını aralıksız sürdüren Iğdır Üniversitesi, bünyesine bir yeni anabilim dalı ve lisansüstü program daha ekledi. 

Üniversitemizin, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde disiplinlerarası eğitim vermek üzere Ekoturizm Anabilim Dalı kurulması ve bu anabilim dalına bağlı Ekoturizm Tezli Yüksek Lisans Programı açılması yönündeki teklifi, Yükseköğretim Yürütme Kurulu (YÖK) toplantısında incelenerek kabul edildi.

Yeni açılan Anabilim Dalı ve Yüksek Lisans Programı hakkında bir değerlendirmede bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Üniversite olarak lisansüstü programlarının açılması ve eğitim kalitesinin yükseltilmesi yönündeki çalışmaların bundan sonraki süreçte de tüm hızıyla devam edeceği mesajını verdi.

Rektör Alma ayrıca, “Üniversitemiz ve şehrimizin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek ilimize, bölgemize ve ülkemize en üst düzeyde katkı sunmak istiyoruz. Verimli topraklar üzerine kurulan Iğdır’ın adını ulusal düzeyde olduğu kadar uluslararası düzeyde de tanıtmak amacıyla yoğun bir mesai harcıyoruz. Bize bu çalışmalarımızda her türlü desteği veren YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar'a ve kıymetli YÖK Yürütme Kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 28 Nisan, 2022
  • Görüntülenme Sayısı: 774
Yazdır: