Uşak Üniversitesi ile Kurumsal İş Birliğini Geliştirmeye Yönelik Protokol İmzalandı

Üniversitemiz ile Uşak Üniversitesi arasında kurumsal iş birliğini geliştirmeye yönelik önemli adımlar atıldı. Bu kapsamda iki üniversite arasında kurumlararası değişimi sağlayacak akademik iş birliği protokolü imzalandı.

Yurt içi ve yurt dışında yer alan üniversiteler ile eğitim anlaşmaları imzalamaya devam eden Üniversitemiz, iş birliği protokollerine bir yenisini daha ekledi. 

Bu doğrultudaki çalışmalar sonucunda Üniversitemiz ile Uşak Üniversitesi arasında akademik personel ve öğrenci değişimlerini sağlayacak bir protokole imza atıldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş tarafından imzalan protokol, beş yıl boyunca geçerli olacak.

Protokole kapsamında öğretim üyesi değişimi ve kısa süreli ziyaretle, akademik çalışma için öğrenci değişim, temel bilimsel araştırmaları yürütmek üzere öğrenci ve doktora sonrası araştırmacı değişimi yapılacak.

“Üniversitemizin Ulusal ve Uluslararası Arenada Tanınırlığını Arttıracağız”

İmzaların atılmasının ardından açıklamalarda bulunan Rektör Alma, protokolün her iki üniversite için de hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Rektör Alma ayrıca Iğdır Üniversitesinin ulusal ve uluslararası arenada tanınırlığını artırmaya yönelik çalışmaların devam ettiğini, bu tarz iş birliği protokollerinin Üniversitemiz personeli ve öğrencilerinin bakış açılarını geliştirmelerine olanak sağladığını belirtti.

“Üniversiteler Arası Ortaklaşa Yapılan Çalışmaların Çok Kıymetli”

Rektör Alma’nın konuşmasının ardından değerlendirmede bulunan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ise üniversiteler arası ortaklaşa yapılan çalışmaların çok kıymetli olduğunu ifade etti.

Bu gibi protokoller ile öğrencilerin kendilerini daha fazla geliştirme fırsatı yakaladıklarını sözlerine ekleyen Rektör Savaş, misafirperverliğinden ötürü Rektör Alma’ya teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Protokol, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 18 Mayıs, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 286
Yazdır: