Misyonumuz & Vizyonumuz


Iğdır Üniversitesi olarak, öğrencilerimize etik değerlere saygılı, evrensel bilgi ve mesleki becerilerle donatılmış, sosyal sorumluluk anlayışına sahip, liderlik ve iletişim becerileri gelişmiş bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda, bilimsel araştırma ve teknolojik yeniliklere dayalı çözümler üretmeye yönelik projelerle toplumsal kalkınmaya katkıda bulunmayı hedefliyoruz.


Misyonumuz & Vizyonumuz

shallow focus photography of books

Misyonumuz

Küresel dünyaya ayak uydurmak, bilime ve sanata evrensel düzeyde katkı sağlamak, bölgesel ve ulusal gelişim için “Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler” başta olmak üzere AR-GE çalışmalarına öncelik vermek; ayrıca insan merkezli bir anlayış ile sosyal sorumluluk ilkelerini benimseyen çalışkan, üretken, kendini sürekli yenileyen; milli, manevi ve mesleki etik değerlerine bağlı bireyler yetişmesini sağlamaktır.

man in black suit standing on top of building looking at city buildings during daytime

Vizyonumuz

Gücünü bilimden alan, eğitim öğretim ve AR-GE çalışmalarının yanı sıra bölgesel kalkınma odaklı hizmetler sunan, ihtisaslaşma alanında öncülük eden, yenilikçi, çağdaş, üretken ve geleceğe yön veren saygın üniversite olmaktır.